Hakkında

Hakkında

Yirminci yüzyılın başında Hollanda, Groningen Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki doktorlar tesadüfen AGE’leri çok kolay ve güvenilir bir şekilde ölçmenin bir yolunu keşfettiler. Dokuda biriken AGE’lerin floresan yaydığını keşfettiler. Cilde küçük bir ışık tutarak kişinin dokusunda ne kadar AGE bulunduğunu tespit edebildiler.

Diagnoptics firması dünya çapında faaliyet gösteren bir kurumdur ve AGE Scanner, hastalarına veya danışanlarına daha sağlıklı yaşlanmaları konusunda tavsiyede bulunma amacıyla; Longevity uzmanları, Kozmetik dermatoloji uzmanları, Welness koçları, Fonksiyonel tıp uzmanları, Sağlıklı yaşam koçları, Diyetisyenler, Spor eğitmenleri tarafından kullanılmaktadır.

AGE Scanner cihazının ağabeyi olan AGE Reader, dünya çapında doktorlar tarafından kronik hastalıkların riskini değerlendirmek ve hastalığın ilerlemesini tersine çevirmek, yavaşlatmak veya durdurmak için kullanılmaktadır.

Misyon

Diagnoptics, daha sağlıklı yaşlanmaya katkıda bulunmak ve kronik hastalıklar dalgasını durdurmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.